Batı Karadeniz Turu

0

5gece, 6gün Klasik Batı Karadeniz Turu ...

Batı Karadeniz Tur Programı

 
1.GÜN : TRABZON | SAMSUN | AMASYA
Batı Karadeniz Turu ‘muz için saat 07:00’da Zorlu Grand Hotel önünde tüm grup üyelerimizle buluşup aracımıza yerleşiyoruz. Rehberimizin yapacağı son kontrollerimizin ardından 5gece, 6günlük Batı Karadeniz Turu ‘muza başlıyoruz. Karadeniz sahili boyunca seyahatimize panoramik olarak devam ediyoruz. Öğle yemek molamızı saat 12:00 ‘de Ulusoy Terme Tesislerinde alıp Samsun’da Ata’mızın anısına Samsun’a gelirken kullandığı ve  aslına uygun olarak yapılan BANDIRMA VAPURU’nu, Samsun şehir merkezindeki  İLK ADIM ANITI‘nı, ve ATATÜRK EVİ ‘ni de ziyaret edip Amasya’ya devam ediyoruz. Amasya’ya varışta tarihi HAZERANLAR KONAĞI ve KRAL KAYA MEZARLARI, 1486 yılında II.Sultan Beyazıt’ın yaptırdığı SULTAN BEYAZİD MEDRESESİ, BİMARHANE, yine 1486 yılında Amasya Valisi Şehzade Ahmet tarafından Sultan II. Bayezid için yaptırılan ve içerisinde Camii, Medrese, İmaret, Türbe, Şadırvan ve Çeşmeden oluşan  II. BAYEZİD KÜLLİYESİ’ni ve ETNOGRAFYA/MUMYALAR MÜZESİ’ ni ziyaret edip konaklayacağımız THE APPLE PALACE HOTEL’e yerleşmenin ardından saat 20:00’de akşam yemeğimizi alıp geceleme.
 
2.GÜN : AMASYA | ÇORUM-Sungurlu-Hattuşaş -Boğazkale-Alacahöyük | BOLU-Abant

Otelimizdeki kahvaltımızın ardından Saat 08:00’da hareket edip yolumuzun üzerinde Helenistik Döneme ait olduğuna inanılan ve mitolojiye göre Ferhat’ın, Şirin’e kavuşabilmesi için dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret edip Sungurlu bölgesindeki  Hitit Anadolu Medeniyetlerine ait HATTUŞA, BOĞAZKALE ve ALACAHÖYÜK ‘e varıyoruz. Bu Eti uygarlığının merkezi sayılan muhteşen tarihi sit alanını doya doya ziyaret ediyoruz. Gezimizin devamında extra olarak alınacak olan öğlen yemek molamızı Sungurlu Ulusoy Dağ Tesislerinde alıp Bolu/Abant’a kadar panoramik seyahatimiz devam ediyoruz.  Akşam saat 19:00 gibi varıp konaklayacağımız otelimize varıp, odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3.GÜN : BOLU-Abant Gölü | KARABÜK – Safranbolu

Saat 07:30’da kahvaltımızı alıp saat serbest zaman, saat 11:00’da Safranbolu’ya hareket ediyoruz Bolu Karabük yolundan devam edip Eski Pazarı geçip Karabük merkezden Safranbolu’ya devam ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki  Çevrikköprü’ye varıp saat 12:00 gibi  Çevrikköprü  Restoran’da bölgeye has Meşhur Kuyu Kebabı olarak alınacak öğlen yemeğinin ardından bölgede ilk olarak Bektaşi’lerin yaşadığı Yörük Köyü’nde bulunan SİPAHİOĞLU KONAĞI, KÖY ÇAMAŞIRHANESİ ve kısa bir süre için de olsa Köy Pazarını ziyaret edip Safranbolu’ya varıyoruz. Konaklayacağımız otelimize varıp odalarımıza yerleşme, serbest zaman ve dinlenme. Akşam yemeğimizi saat 19:00’de alıp geceliyoruz.

 

4.GÜN : SAFRANBOLU | AMASRA

Saat 07:30’da Otelimizdeki kahvaltımızın ardından Safranbolu gezimize Unesco’nun Dünya Mirası olarak koruma altına aldığı tarihi Safranbolu turumuzda HIDIRLIK TEPESİ, HÜKÜMET KONAĞI, SAAT KULESİ’ni görüp ESKİ ÇARŞI tarafına geçip  burada CİNCİ HAN , HAMAM, KAYMAKAMLAR KONAĞI, KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİ ve YEMENİCİLER ÇARŞISI’nı gezip bir Lokum imalathanesinde hediyelik lokum alış verişimizin sonunda öğlen yemeğimizi alıp Amasra’ya devam ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğumuzun sonunda Amasra’nın girişinde bulunan BAKACAK TEPESİ’ne varıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman “Lala, Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola”, yani “Dünyanın Gözü Bu Mudur?” diyerek hayranlığını gösterdiği  Bakacak Tepesi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Amasra merkezine indiğimizde gezimize AMASRA KALESİ (SORMA GİR ve ZİNDAN KALESİ) ile başlıyoruz. Roma Dönemi’nde yapılan KEMERE KÖPRÜSÜ, Bizanslılar Dönemi’nde kilise olarak kullanılan FATİH CAMİİ gezilerinin ardından her biri el emeği – göz nuru olan ağaç oyma sanatının en güzel işlendiği ve tel kırma (yöresel el sanatı) ürünlerini bulabileceğiniz çarşıyı vakit durumuna göre gezip konaklayacağımız hotelimize yerleşme. Akşam yemeğimizi otel dışında yürüyerek ulaşacağımız çok meşhur bir balıkçı restoranı olan (Canlı Balık) Mustafa Amca’nın yerinde Amasra Salatası, Mevsim Balığı şeklinde aldıktan sonra tekrar otelimize geri dönüp geceliyoruz.

 

5.GÜN : AMASRA | SİNOP

Sabah kahvaltımızın ardından saat 07:30’da  Sinop’a kadar yaklaşık 7 saatlik  muhteşem doğa ve manzaralarla dolu yolculuğumuza başlıyoruz, yolumuz üzerinde olan Kurucaşile, Cide, Doğanyurt’u görüp ilk durağımız olan İnebolu’ya varıyoruz. Heyamola Restoran’da  bölgeye has İnebolu Güveci olarak alacağımız öğle yemeği sonrasında İnebolu evlerinin de bulunduğu Atatürk ve İstiklal Yolundan yürüyerek Atamızın Şapka  inkılabının da burada yapıldığı,  Türk toplumunun en eski ve en büyük sivil toplum kuruluşu olan ‘’ Türk Milletini Sevmek ve Yüceltmek ‘ ülküsüne bağlı olarak resmen 25 Mart 1912 de kurulmuş  TÜRK OCAĞI BİNASI’nı ziyaret edip burada Şapka Nutkuyla  ilgili kısa bir sunum izleyip yolumuza devam ediyoruz. 18:30 gibi Sinop’ta konaklayacağımız  otelimize varıp, odalarımıza yerleşiyoruz. Yoğun bir günün ardından dinlenme, akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

6.GÜN :  SİNOP

Sabah kahvaltımızın ardından saat 07:30’da Sinop’u keşfe çıkıyoruz öncelikle  HAMSİLOS FİORDU, SİNOP CEZA EVİ ve SİNOP KALESİ’ni gezip şehir içi sahilindeki bir  balık lokantasında öğle yemeğimizi alıp küçük bir alış veriş molamızın ardından 8 saatlik  Trabzon’a dönüş yolculuğumuza saat 15:00’da başlıyoruz. Çeşitli molalarla Trabzon’a kadar panoramik seyahatimizin devamında akşam geç saatlerde Trabzon’a varıp bir başka JOYTUR61 gezisinde buluşmak üzere vedalaşıp Batı Karadeniz Turu ‘muzu sonlandırıyoruz.

 

 
>> Tur Fiyatı :
 • Çift Kişilik Odada Kişi Başı : 000.-TL
 • Tek Kişilik Oda Farkı : 000.-TL
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER :
 • Kişi sayısına uygun model araçlarla ulaşım hizmeti,
 • Araç içinde sunulan sıcak-soğuk içecek ikramları,
 • Amasya’da, Bolu/Abant’ta, Safranbolu’da, Amasra’da ve Sinop’ta 1’er gece 4 yıldızlı seçkin otellerde konaklamalar,
 • Programda belirttiğimiz gibi otellerde alınacak  kahvaltı  akşam yemekleri
 • Amasra’da otel dışında 1 akşam yemeği,
 • Profesyonel Kokartlı turist rehberliği,
 • Türsab Mesleki Seyahat Sigortası,
 • Hizmet Bedeli,
 • KDV.

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :
 • Tüm öğlen yemekleri,
 • Seyir halindeki kahvaltı ve akşam yemekleri,
 • Müzeler, Milli Parklar ve Ören yerleri giriş ücretleri,
 • Şahsi harcamalar,
 • İsteğe bağlı seyahat sigortası,

 

 

Batı Karadeniz Turu Resimleri

Telefon

Gezi programımızla ilgili görüşmek için lütfen aşağıdaki Telefon Numaramızdan iletişime geçiniz.

E-Mail

Gezi programımızla ilgili bilgi almak için lütfen aşağıdaki E-Mail‘imize yazılı talebinizi gönderiniz.

Konum

Kemerkaya Mah. Kahramanmaraş Cad. Onbaşı İşhanı, No: 7, Kat: 2/61, Ortahisar/TRabzon – TÜRKİYE