Doğu Karadeniz Turu | 5gece,6gün

0

DOĞU KARADENİZ TURU ...

 
1.GÜN : TRABZON

Sabah Saatlerindeki uçaklarla Trabzon Havalimanına varışınızda rehberimiz ve kaptanımız tarafından karşılanıp valizlerinizle birlikte özel tur aracımıza yerleşip Doğu Karadeniz Turumuza Başlıyoruz. Şehirde görülmeye değer yerlerden öncelikli olarak Ayasofya Camii/Müzesi, Atatürk Köşkü, Botanik Bahçe, Ortahisar Tarihi Evleri ve Ortahisar Fatih Camii, Şehir Müzesi ziyafetlerinin ardından öğlen yemeğimizi şehir merkezinde döneri ile meşhur Muharrem Usta Lokantasında alıp kahvelerimizi ise Trabzon manzarasına karşı yudumlamak için Boztepe‘ye çıkıyoruz. Şehrin panoramasının ardından güzel ve yeterli bir molanın ardından dönüşte Kızlar Manastırı’nı da ziyaret edip Trabzon şehir merkezinde konaklayacağınız otelinize varıp odalarınıza yerleşmenin sonrasında günün geri kalanını otelinizde dinlenebilir veya çevredeki güzel kafelerde, çok çeşitli alışveriş imkanlarıyla dolu şehir merkezinde hoş vakitler geçirebilirsiniz.

 
2.GÜN :  TRABZON-Uzungöl | Haldizen Vadisi
Otelinizde alacağınız kahvaltınızın ardından aracımıza yerleşip hareket ediyoruz. Trabzon-Of güzergahı üzerindeki bir Çay Fabrikasını ziyaretimizde çayın üretim hikayesini ve çayın en iyi bir şekilde nasıl demleneceği hakkında bilgiler aldıktan sonra fabrika satış mağazasında alışveriş molamızı tamamlayıp seyahatimizin devamında yine yol üzerinde bulunan bıçaklarıyla ünlü Sürmene’de bir Bıçak Fabrikası satış mağazasında da kısa bir bilgilendirme ve alışveriş molası sonrasında Of’tan güney istikametine saparak ilerleyeceğimiz Solaklı Vadisi boyunca Uzungöl’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Geleneksel köy ve yayla evlerinin güzellikleri, çay, fındık ve kısmen kivi bahçeleri eşliğinde Uzungöl‘e varıyoruz. Uzungöl ’deki ziyaretimize çevreye hâkim Seyir Terası ile başlıyoruz, ardından gölü taşkınlardan korumak için yapılan Yapay Şelaleleri ziyaret ediyoruz. Uzungöl ve çevresinde birçok aktiviteye katılmanız, göl ve doğa manzaralı nezih restoran ve kafelerde keyif dolu zaman geçirmeniz için serbest zaman veriyoruz. Saat 17.00’de size verilecek olan hareket noktasında aracımızla buluşup Uzungöl ’den ayrılıyoruz. Güzel bir günün sonunda Trabzon’daki otelinize varıp, bugün ki gezimizi sonlandırıyoruz.
 
3.GÜN : RİZE-Ayder Yaylası | Fırtına Vadisi

Otelinizdeki kahvaltı sonrası Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Doğu Karadeniz sahili boyunca keyifli bir yolculuğun ardından Ardeşen’den yine Güney yönüne saparak Fırtına Vadisi’ne giriyoruz. Dünya’da korunması gereken 200 ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi ve coşkuyla akan Fırtına Deresini takip ederek varacağımız Rafting, Zipline, Salıncak gibi birçok aktiviteyi deneme imkânı bulacağımız ilk molamızın ardından Ayder Yaylası’na devam ediyoruz. Çamlıhemşin ardından Ayder Yaylası’na varıyoruz. Kaçkar Dağı’nın eteğinde, deniz seviyesinden 1400m yükseklikte bulunan doğa harikası Gelintülü Şelalesini uzaktan ziyaret ediyor ve sonrasında yaylada serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda Ayder Yaylası’nda keyifli bir yürüyüş yapabilir, Gelin tülü Şelalesi karşısında öğlen yemeğinizi alıp, çay ya da kahvenizi yudumlayabilir, yöresel obje ve ürünlerden de satın alabilirsiniz. Serbest zaman sonrası saat 16.30’da aracımızda buluşup Trabzon’a hareket ediyoruz. Yeni Ay ilçesinde Çamburnu’nda kısa bir mola veriyoruz. Akşam saatlerinde Trabzon’a ve otelinize varıp gezimizi sonlandırıyoruz.

 

4.GÜN : TRABZON – Sumela Manastırı | GÜMÜŞHANE – Torul – Karaca Mağarası

Otelinizdeki kahvaltı sonrası öncelikle Sümela Manastırı ziyareti için hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik keyifli bir yolculuğun ardından Altındere Milli Parkına varıyoruz. Manastıra ulaşmak için önce Milli Park dolmuşları, ardından 300m orman içi patika yoldan yolculuğumuza devam ediyoruz. Patika yolun bitiminde Sümela Manastırı ziyareti öncesi sosyal alanda kısa bir dinlenme molası verip, doğanın ve manzaranın keyfini çıkartıyoruz.

Tarihi su kemerlerini görüp, kesme taş merdivenleri aşarak giriş kapısına varıyoruz. İçerisinde ana kaya kilisesi, şapeller, öğrenci odaları, kütüphane, misafirhane, ayazma ve daha birçok bölümleri ile muhteşem Sümela Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası aynı yoldan dönüşe geçiyoruz. Önce orman içi patika yol, ardından milli park servisi ile Altındere Milli Parkı Sosyal Tesislerine varıyoruz. Burada kısa bir serbest zaman verip sonrasında Tarihi Zigana Geçidi rotasını takip ederek Karaca Mağarası’na hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından Karaca Mağarası’na varıyoruz. İçerisinde sarkıt, dikit ve travertenleri ile adeta bir sanat galerisini andıran Karaca Mağarası’nı ziyaret edip Torul’a devam ediyoruz. Harika manzarasının yanı sıra adrenalin tutkunları için mükemmel bir deneyim sunan Torul Cam Terası ziyaret edip ve Zigana üzerinden Hamsiköy’e hareket ediyoruz. Öğle yemeği molamızı Zigana’da yerel bir dağ lokantasında verip ardından doğal güzellikleri ve sütlacıyla ünlü olan Hamsiköy’de Sütlacımızı yiyip, çayımızı da içtikten sonra Trabzon’a otelinize dönüyoruz. Güzel ve yoğun bir günün ardından otelimize varıp gezimizi sonlandırıyoruz.

 

5.GÜN : TRABZON – Hıdırnebi Yaylası – Çal Mağarası – Akçaabat Orta Mahalle – Sera Gölü

Kahvaltıdan sonra valizlerimizi aracımıza yerleştirip saat 10:00 gibi otelimizden ayrılıp Bugünkü gezimizde dünyanın en uzun ikinci mağarası olduğu kabul edilen Çal Mağarası ziyareti için hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik bir yolculuğun sonunda varacağımız mağara, deniz seviyesinden 1050 m yükseklikte ve Çal Köyü sınırları içerisinde yer alan Çal Mağarası’nı gezip yanındaki kafelerde kısa bir mola verdikten sonra Hıdırnebi Yaylası’na hareket ediyoruz. Bir saatlik bir yolculukla deniz seviyesinden 1600m yükseklikte bulunan muhteşem manzarası ve doğası ile Hıdırnebi Yaylası‘na ulaşıyoruz. Sıcak yaz aylarında serinlemek için şehre yakın sığınılacak bir liman gibi olan Hıdırnebi Yaylasında geleneksel yayla yaşamı, camisi, lokantaları, yöresel alışveriş ve eğlence mekanları ile hoşça vakit geçireceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Doğal güzelliklerini keşfetmeniz ve harika fotoğraflar çekmeniz için yaylada verdiğimiz serbest zaman sonrasında tarihi evlerini görmek için Akçaabat Orta Mahalleye varıp restore edilip turizme sunulan tarihi konakları görüp hatta birinde de kısa bir dinlenme, çay – kahve molası verip manzaranın tadını çıkarıyoruz. Trabzon’a dönerken Akçaabat köftesinin de tadına bakmak için Sera Gölüne varıp buradaki güzel bir restoranda hem gölün, hem de köftenin tadına bakıp Trabzon’daki otelinize dönüp gezimizi sonlandırıyoruz.

 
6.GÜN : TRABZON – Havalimanı | Dönüşler…

Kahvaltıdan sonra uçak saatinize göre valizlerinizi aracımıza yerleştirip Trabzon havalimanına transferinizin ardından vedalaşıp bir başka JOYTUR 61 TURİZM gezisinde buluşmak üzere sizleri uğurlayıp gezimizi sonlandırıyoruz.

 

 

>> TUR FİYATLARI 
 • Çift Kişilik Odada Kişi Başı : 0000.-TL
 • Tek Kişilik Oda Farkı : 000.-TL
 • 00-06 yaş çocuklar :  000.-TL.
 • 06 -12 yaş çocuklar :  000.-TL.
 • Çocuk fiyatları aileleri ile aynı odayı paylaşmaları halinde ve sadece 1 çocuk için geçerlidir.
>> FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Kişi Sayısına göre yeni model araçlarla ulaşım hizmeti,
 • Araç içinde sunulan ikramlar,
 • Trabzon Şehir Merkezindeki 5* Otelimizde  5 Gece konaklama,
 • Konaklama sayısı kadar otelde alınacak kahvaltılar
 • Profesyonel kokartlı Turist Rehberliği,
 • Türsab Mesleki Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Hizmet Bedeli,
 • KDV.

 

>> FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Trabzon’a geliş/dönüş uçak bileti,
 • Öğlen ve Akşam Yemekleri,
 • Müzeler, Milli Park ve Sit alanları giriş ücretleri,
 • Torul Cam Teras Giriş Ücreti,
 • İsteğe bağlı seyahat sağlık sigortası,
 • Şahsi Harcamalar,
 • Bahşişler.

Doğu Karadeniz Turumuzla İlgili Resimler ...

Telefon

Gezi programımızla ilgili görüşmek için lütfen aşağıdaki Telefon Numaramızdan iletişime geçiniz.

E-Mail

Gezi programımızla ilgili bilgi almak için lütfen aşağıdaki E-Mail‘imize yazılı talebinizi gönderiniz.

Konum

Kemerkaya Mah. Kahramanmaraş Cad. Onbaşı İşhanı, No: 7, Kat: 2/61, Ortahisar/TRabzon – TÜRKİYE