Karaca Mağarası, Torul Cam Teras, Limni Gölü, Hamsiköy Turu (Paket Tur)

0

Karaca Mağarası, Torul Cam Teras, Limni Gölü, Hamsiköy Turu ( Paket Tur )

 

Sabah saat 09:15 gibi Zorlu Grand Hotel veya bir başka buluşma noktamızda buluşup bu güzel gezimize başlıyoruz.

Tarihi ipek yolunun üzerinde Trabzon – Gümüşhane devlet karayolu ve Ziğana geçidini takiben Karaca Mağarasına doğru yol doğal güzellikler eşliğinde ilerliyoruz. Yaklaşık 1 saat 30 dakikalık bir yolculuk sonrası Gümüşhane ilimizin Torul ilçesine bağlı Cebeli köyünde, deniz seviyesinden 1550mt yükseklikte olan, içerisinde damlataşı şekilleri, sarkıtlar, dikitler, sütunlar, org desenli duvarlar, mağara çiçekleri, mağara incileri ve traverten basamakları gibi birçok doğa harikasını barındıran ve hatta içerisindeki havanın astım hastalığına iyi geldiği söylenen muhteşem Karaca Mağarası’ na varıyoruz. Burada vereceğimiz 45 dakikalık serbest zaman diliminde mağarayı ziyaret edip, hemen aşağısındaki park alanındaki kafede çay-kahve vs. içerek güzel manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Hareketimizin ardından ana yol üzerinde yöresel bir mağazada vereceğimiz kısa bir molada bölgeye has tatlardan Pestil ve Köme, mevsimine göre Ceviz gibi ürünlerden gerek tadabilir gerekse de alışveriş yapabilirsiniz. Seyahatimizin devamında Orta çağ yapıtlarından olup, Fatih Sultan Mehmet döneminde ise Osmanlı topraklarına katıldığı bilinen, savunma ve gözetleme amacıyla ana yola 2 km ve Torul Kalesi’ne de çok yakın mesafedeki bir tepeye inşa edilmiş, yerden 240mt yüksekliği ile Türkiye’deki örnekleri arasında en yükseklerden birisi olan Torul Cam Seyir Teras’ ta vereceğimiz serbest zaman sonrası Ziğana Dağı üzerinde bulunan Limni Gölü Tabiat Parkı’ na hareket ediyoruz. Yaklaşık 45 dakika içerisinde varacağımız bu küçük ama şirin parktaki molamızın ardından, tarihi İpek Yolu üzerinde Zigana dağının eteklerinde bulunan sütlacın ve süt ürünlerinin anavatanı sayılan Hamsiköy’e varıyoruz. Çay-Kahve ve Sütlaç molamızın ardından personelimizin vereceği hareket saatinde aracımızla buluşup Trabzon’a hareket ediyoruz.

Yine doğa ve muhteşem manzaralar eşliğindeki yolculuğumuzun ardından Trabzon şehir merkezine varıp bir başka JOYTUR 61 TURİZM gezisinde buluşmak üzere vedalaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Karaca Mağarası, Torul Cam Teras, Limni Gölü, Hamsiköy  Turu Fiyatı :   
 
 • Yetişkin : 850.-TL
 • Çocuk : 840.-TL
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER :
 • Kişi Sayısına göre ulaşım hizmeti,
 • Hizmet Bedeli,
 • KDV.
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :
 • Öğlen yemeği,
 • Karaca Mağarası ve Sit alanları giriş ücretleri,
 • Torul Cam Teras Giriş Ücreti,
 • Şahsi Harcamalar,
 • Molalardaki ikram harici alınacak yiyecek ve içecekler,
 • İsteğe bağlı seyahat sigortası

 

 

Karaca Mağarası, Torul Cam teras, Limni Gölü, Hamsiköy Paket Turu Resimleri

Telefon

Gezi programımızla ilgili görüşmek için lütfen aşağıdaki Telefon Numaramızdan iletişime geçiniz.

E-Mail

Gezi programımızla ilgili bilgi almak yada talepleriniz için lütfen aşağıdaki
E-Mail‘imize talebinizi gönderiniz.

Konum

Kemerkaya Mah. Kahramanmaraş Cad. Onbaşı İşhanı, No: 7, Kat: 2/61, Ortahisar/TRabzon – TÜRKİYE