UKRAYNA – Lviv Turu

0

Trabzon Çıkışlı Ukrayna - Lviv Turu 3gece 4 gün ...

 
1.GÜN :  TRABZON | İSTANBUL | LVIV

Ukrayna, Lviv Turu ‘muz için Saat 00:30’da Trabzon Havalimanı  THY check-in kontuarında buluşma, bilet ve bagaj işlemleri sonrası THY’nin TK-2837 Sefer sayılı uçağı ile Saat 01:35’te İstanbul’a uçuş, varışımızın ardından İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminaline geçip THY. kontuarı önünde saat 05.15’de buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK441 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 08.15’de Lviv’e hareket. Yerel saat ile saat 09.20’de Lviv’e varış ve ardından alanda bizi bekleyen özel aracımız ile panoramik şehir turumuz başlıyor. İkinci Dünya Savaşı’nda zarar görmemiş ender yerleşimlerinden Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan kentlerden biri olmuştur. Bir asırdan fazla Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, Gotik ve Rönesans tarzında yapılmış, günümüzde hemen hemen tamamı korunmuş yapılarıyla muhteşem bir Orta Avrupa kentidir. Rus yönetiminde neredeyse hiç kalmamış olan şehir, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturuyor. Panoramik turumuzda farklı kültürlerin bir arada yaşadığı, “Aslanlar kenti” adıyla anılan Lviv şehrinin Opera binasını, ünlü Maria Zankovetska Tiyatro binasını, Svobada Meydanı’nı, uzaktan Lviv Kalesi’ni, St George Yunan-Katolik Katedrali’ni, Cizvitler’den kalma Aziz Petrus ve Pavlos Kilisesi’ni, Dominiken Katedrali ve Manastırı’nı, Katedral Meydanı’ndaki Boim Şapeli’ni ve Rynok Meydanı’nı göreceğiz. Bu panoramik turumuzun ardından  konaklayacağımız otelimize gidip odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman. Geceleme otelde.

 
2.GÜN : LVIV

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Şatolar turu için hareket ediyoruz. Lviv şehrinin dışında kurulmuş birçok şato bulunmaktadır. Gezimiz sırasında da bunlardangörülmeye değer en önemli 2 tanesini göreceğiz. Orijinal halleri XVIII ve XIX yy.’dan günümüze kadar muhafaza edilmiş olan bu şatolarda adeta tarihe, şövalye dönemine bir yolculuk yaşayacaksınız.  Bu günlük turumuzun ardından otelimize geri dönüp serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Şatolar turu: 60 Euro (Kişi Başı)

 

3.GÜN : LVIV

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Eczacılık Müzesi, Çikolata Fabrikası Satış Mağazası, Ermeni Katedrali ve Arsenal (Silah deposu/Cephanelik) Turu’na katılabilirler. Turumuzda asırlar önce insanların hastalıklarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’nin ardından Lviv’de yıllardır farklı görüşlerden siyasi mahkûmların hapsedildiği meşhur zindanları ve meşhur silahlıkları, ayrıca Kars’taki Ünlü Ani Ermeni Kilisesi’nin bir eşi olan Lviv Ermeni Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Muhteşem freskleri olan bu kiliseyi gezdikten sonra dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve dört katlı satış merkezine giderek bir kahve molası vereceğiz. Ardından otelimize dönüş ve serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenleyeceğimiz Akşam Yemekli Ukrayna Gecesi Turu’na katılabilirler. Gece Turumuzun ardından da otelimize dönüş. serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Eczacılık Müzesi, Çikolata Fabrikası Satış Mağazası, Ermeni Katedrali ve Arsenal (Silah Deposu) turu:30€ (Kişi Başı) ,
Akşam Yemekli Ukrayna Gecesi turu:40€ (kişi başı)

 

4.GÜN : LVIV  |  İSTANBUL – TRABZON

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için extra olarak düzenlenecek olan Lychakiv Mezarlığı Turu’na katılabilirler. On altıncı yüzyıla kadar kimsesizler mezarlığı olarak kullanılan ve on sekizinci yüzyıldan itibaren siyasetçilerin, sanatçıların, varlıklı ailelerin defnedildiği, günümüzde “tarih ve kültür müzesi” kapsamına alınan toplam 42 hektarlık bu mezarlıkta önemli heykeltıraşların tasarlayıp yaptıkları muhteşem güzellikteki mezar anıtlarını göreceğiz. Yüzlerce yıllık ağaçları, kuş sesleri ve dingin ortamın her biri olağanüstü bir ustalığın eseri olan mermer heykellerle buluştuğu, film setini andıran bu mekânda Ukrayna, Polonya ve Rusya tarihinden önemli olayları da anma imkânı bulacağız. Daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte aracımızda buluşup havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK 444 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 00.25’de İstanbul Yeni Hava limanına varış ve devamında THY’nin TK-2826 Sefer sayılı uçağı ile Saat 05:30’da Trabzon’a uçuş, 07:20’de Trabzon’a varış ve turumuzun sonu.
Lychakiv Mezarlığı Turu: 15€ (Kişi Başı)

 

 
>> TUR FİYATLARI 
 • Çift Kişilik Odada Kişi Başı : 000.-€
 • Tek Kişilik Oda Farkı : 000.-€
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Trabzon-İstanbul-Lviv Gidiş Dönüş THY tarifeli seferi ile ekonomik sınıf uçak bileti.
 • Havalimanı Vergileri,
 • Otyel – Alan – Otel transfer hizmeti,
 • 4* Otelde Çift kişilik odalarda 3 gece Oda+Kahvaltı konaklama hizmeti,
 • Varış Günki Panaromik Lviv Şehit Turu,
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti,
 • Türsab – Zorunlu Mesleki Seyahat Sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı,
 • Otele Misafir tarafından ödenecek Konaklama Vergisi (Geceleik Kişi Başı 4.-€)
 • Programda belirtilen extra turlar,
 • Şahsi HArcamalar,
 • Müze ve Ören yerleri Giriş Ücretleri,
 • Türm Öğlen ve Akşam yemekleri,
 • Seyahat Sağlık Sigortası.

Lviv Turu Resimleri ...

Telefon

Gezi programımızla ilgili görüşmek için lütfen aşağıdaki Telefon Numaramızdan iletişime geçiniz.

E-Mail

Gezi programımızla ilgili bilgi almak için lütfen aşağıdaki E-Mail‘imize yazılı talebinizi gönderiniz.

Konum

Kemerkaya Mah. Kahramanmaraş Cad. Onbaşı İşhanı, No: 7, Kat: 2/61, Ortahisar/TRabzon – TÜRKİYE