Kapadokya Turu

0

4 gece, 5 gün Klasik Kapadokya Turu ...

 
1.GÜN :  TRABZON | NEVŞEHİR
Kapadokya Turu ‘muz için saat 18.00 ‘de Zorlu Grand Hotel Önünde tüm konuklarımızın toplanmasıyla birlikte aracımıza yerleşip rehberimizle birlikte son kontrollerimizi tamamlayıp yaklaşık 14 saat sürecek olan Kapadokya Turu ‘muza  başlıyoruz. Samsun, Yozgat, Sorgun, Kayseri güzergahını takiben çeşitli molalar ve araç içi ikramlarımızla yolculuğumuza Nevşehir’e kadar panoramik olarak devam ediyoruz.
 
2.GÜN :  KAPADOKYA – Dervent Vadisi – Göreme – Zelve

Sabah Nevşehir’e varışımızda öncelikle  uzun bir gecenin ardından extra olarak alacağımız güzel bir kahvaltının ardından Kapadokya Turu ‘muzda öncelikle Mantar kayaların yoğunluk kazandığı  Aziz Simenos’un ölene kadar yaşadığı Kapadokya’nın en ilginç vadilerinden biri olan PAŞABAĞI’nı ziyaret edip yeni oluşumları ve ilginç şekilleriyle ünlü Pembe Vadi olarak bilinen DERVENT (HAYAL) VADİSİ’nde fotoğraf molası ve vadinin panoramasını takiben Zelve’ye devam ediyouz. Açık Hava Müzesi olarak bilinen ZELVE’yi ziyaret edip  öğlen yemeğinde meşhur Testi Kebabını tatma imkanı bulacaksınız. Öğlen yemeği sonrasında GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİNİ, Uçhisar ‘da ev olarak kullanılmış PERİ BACALARINI, Yıkılmalarla terkedilmiş tüfler  içerisinde oyulmuş kaya evlerin güvercin evlerine dönüştürüldüğü GÜVERCİNLİK VADİSİ ‘ni ziyaret edip Volkanik taş olan onix  taşların ustalarının elinde şekil aldığı güzel bir ONİX TAŞ atölyesini de  gezip  Ürgüp’e devam ediyoruz. Filmlere konu olmuş ASMALI KONAĞI , TEMENNİ TEPESİ ve yöresel ürünlerin satıldığı pazarda kısa bir alış-verişin ardından konaklayacağımız otelimize varıp odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

 
3.GÜN :  KAPADOKYA – Derinkuyu – Ihlara Vadisi

Sabah erkenden arzu eden konuklarımız için extra olarak  Balon Turu Kapadokya’nın en güvenilir balon firması ile sabah otelden hareket ve balon firmasının sunduğu kahvaltı sonrasında Kapadokya’ya güneşin doğuşunun balondan izlenmesi’ ve daha sonra oteldeki grubumuza katılmaları…

Balon turuna çıkmayan konuklarımızın otelde alacakları kahvaltı sonrasında ORTAHİSAR Kasabasının panoraması ve  ardından DERİNKUYU ilçesinde yerin altında inşa edilmiş, tarihi Hitit’lere dayanan bölgenin en görkemli yer altı şahri olan DERİNKUYU YER ALTI ŞEHRİ’ni ziyaretimizin ardından NARLI GÖL’e devam edip buradaki KRATER GÖLÜNDE fotoğraf molasını takiben Doğal güzelliğinin yanında Hıristiyanlığın ilk yıllarından kalma Kaya Kiliseleri ile ünlü IHLARA VADİSİ’ne devam ediyoruz.Öğlen yemek molamızı Melendiz Çayı’nın manzarası eşliğinde alıp Kapadokya bölgesinin çıkışındaki en büyük katedral olan SELİME KATEDRALİ’ni ziyaret ediyoruz. Gün batımını izlemek için KIZIL VADİ ‘ye varıp ardından otelimize devam ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 
 
4.GÜN : KAPADOKYA-NEVŞEHİR | Avanos – Kızılırmak | TRABZON
Kapadokya Turu ‘muzun bu son gününde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından hareketle 1850 – 1924 yıllarına ait eski Rum evlerinden oluşan MUSTAFA PAŞA (SİNASOS) KASABASI’nı ziyaretimizin ardından HACI BEKTAŞ-I VELİ DERGAHI ‘na varıp, opsiyonel olarak Kültür ve Turizm Bakanlığınca zaman zaman izlenime sunulan Semah Programını izleyip  AŞK VADİSİ’nde kısa bir yürüyüş ve fotoğraf molası, öğlen yemek molamızın ardından AVANOS’a devam edip burada yaklaşık 4000 yıldır insanların çanak – çömlekle uğraştığı eski ismi Vanessa olan Avanos ilçesinde güzel bir atölyede çanak ve çömleklerin nasıl yapıldığını izleyip Kızılırmak’a devam ediyoruz. TAHTA KÖPRÜ’de kısa bir yürüyüş, Kızılırmak kıyısında çay-kahve molası sırasında arzu eden konuklarımız extra ödeyerek JetBoat ile Kızılırmak turu yapabilirler. Molamızın ardından KAPADOKYA HALI DOKUMA KOOPERATİFİNİ ziyaret edip Trabzon’a hareket ediyoruz. Yine çeşitli mola ve araç içi ikramlarımızla gece boyunca yolculuğumuza devam ediyoruz.
 
 
5.GÜN : TRABZON
Gece boyun geçen güzel bir yolculuğun ardından sabah saatlerinde Trabzon’a varıp bir başka JOYTUR61  gezisinde buluşmak üzere vedalaşıp 4 gece, 5 gün süren bu muhteşem  Kapadokya Turu‘muzu sonlandırıyoruz.
 
 
 
 
>> Tur Fiyatı :
 • Çift Kişilik Odada Kişi Başı : 000.-TL
 • Tek Kişilik Oda Farkı : 000.-TL
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER :
 • Kişi sayısına uygun yeni model araçlarla ulaşım hizmeti,
 • Araç içinde sunulan sıcak-soğuk içecek ikramları,
 • 2 gece Nevşehir’de  4 yıldızlı seçkin bir otelde konaklama,
 • Otelde alınan Kahvaltı ve Akşam Yemekleri,
 • Profesyonel Kokartlı turist rehberliği,
 • Türsab Mesleki Seyahat Sigortası,
 • Hizmet Bedeli,
 • KDV.

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :
 • Programda belirtilen öğlen Kahvaltı ve öğlen yemekleri,
 • Seyir halindeki kahvaltı ve akşam yemekleri,
 • Müzeler, Milli Parklar ve Ören yerleri giriş ücretleri,
 • Balon ve Jetboat gezileri,
 • Şahsi harcamalar,
 • İsteğe bağlı seyahat sigortası,

 

 

 

Kapadokya Turu Resimleri

Telefon

Gezi programımızla ilgili görüşmek için lütfen aşağıdaki Telefon Numaramızdan iletişime geçiniz.

E-Mail

Gezi programımızla ilgili bilgi almak için lütfen aşağıdaki E-Mail‘imize yazılı talebinizi gönderiniz.

Konum

Kemerkaya Mah. Kahramanmaraş Cad. Onbaşı İşhanı, No: 7, Kat: 2/61, Ortahisar/TRabzon – TÜRKİYE